Městské slavnosti se opět konaly i v sokolovně

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Městské slavnosti se opět konaly i v sokolovně

V sobotu 7. září 2019 se jako každoročně konaly tradiční městské slavnosti. Již po několik let se část programu odehrává na pódiu v sokolovně, kde se o zábavu společně starají taneční kroužky DDM, hudební škola a odbor všestrannosti TJ Sokol Blovice.

Nejinak tomu bylo i letos. Co bylo jiné oproti uplynulým letům, byl netradiční začátek akce. Na zámku Hradiště ve stejné době probíhal program Po stopách baroka. A tak na uvítanou návštěvníků sokolovny přijela v krásně nazdobeném kočáře pana Háčka hraběnka Marie Walburga Josefa Krakowská z Kolowrat s doprovodem.

Po slavnostním uvítání začala program taneční skupina Scandall se svým vystoupením Škola rocku. Pak velká děvčata vystřídaly jejich mladší kolegyně s choreografií s názvem Dexempošumpoplex. Tato dvě předtančení bodovala na různých soutěžích, dokonce i v Praze ve velkém finále. I další dvě taneční vystoupení děvčat ze Scandallu se moc líbila. Pokud by někdo tato vystoupení rád viděl znovu, má možnost 28. září 2019 v Lidovém domě. Zde na benefici pro Sofinku Větrovcovou mimo jiných vystoupí právě i děvčata z DDM. Předtančení nacvičily Yvona Plojharová, Alena Pohanková, Veronika Medková a Barbora Plojharová.

Jako druzí se představili žáci a učitelé ZUŠ Blovice. Připravili si pásmo známých filmových a muzikálových melodií. Vystoupili sourozenci Hrabětovi, Koutských, sestry Karpíškovi, Šárka Andělová, Filip Michálek, Kamil Petr, Jaroslav Krutiš, Jiří Blovský a Ivana Bystřická. O jejich hudební doprovod se postarala paní ředitelka Eva Tupá, zazpívala i paní učitelka Michaela Kasalová. Vystoupení kromě nich s dětmi nacvičili i další učitelé – Petr González, Václav Kovanda, Jaroslav Kovář a Kristýna Bečvářová.

Poslední blok vystoupení patřil Sokolu. Děvčata Ivana Bystřická a Tereza Berglová zahájila program gymnastickými sestavami. Po nich se představila pódiová vystoupení, která bývala původně hromadnými skladbami na akce Sokolové pod Řípem (2013) a Sokolské Brno (2015). Divákům se tak představila Kuřata – skladba pro mladší žactvo s lavičkami zacvičená na písničku Pavla Nováka Drůbeží závody. Po Kuřatech přišli ke slovu Indiáni a program ukončila skladba Jsme kočky na hudbu skupiny Elán určená pro dorostenky a mladší ženy, která se cvičí s pompony.

Po tomto programu byla pro děti ještě připravena hudební pohádka Z pohádky do pohádky. A pak se už na pódiu střídaly kapely Nový styl, Kečup a Kohn.

Kromě počasí, které letos bohužel nespolupracovalo, se městské slavnosti letos opět vydařily.