Žáci osmých a devátých ročníků navštívili Skotsko a Anglii

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Žáci osmých a devátých ročníků navštívili Skotsko a Anglii

Na týdenní poznávací a jazykový zájezd vyrazila těsně před koncem školního roku skupina 48 dětí z osmých a devátých tříd. Cílem bylo seznámit se s největšími zajímavostmi Skotska, severní Anglie a Londýna.

Cestou na Britské ostrovy nás čekala ještě prohlídky Amsterodamu. Zde jsme si prohlídli kanály, obdivovali množství kol i zajímavou architekturu a samozřejmě navštívili památník Anne Frankové.

Kousek od města jsme se nalodili na velký trajekt, který nás přec noc přepravil do Newcastlu. A právě tady začala naše pouť po zemích Spojeného království. Během zájezdu jsme viděli mimo jiné hrad, kde se natáčel Harry Potter, písečné duny, prošli se po pobřeží Severního moře, snažili se zahlédnout Nessie u jezera Loch Ness, prohlédli si nádhernou skotskou vrchovinu, navštívili muzeum Beatles v Liverpoolu, skotské hlavní město Edinburgh a na závěr si prošli největší lákadla Londýna. Při tom samozřejmě nechyběla projížďka lodí po Temži a vyhlídková jízda na Londýnském oce.

Během pobytu ve Skotsku byly děti ubytované v hostitelských rodinách, kdy se seznámily s tradičním jídelníčkem i rodinným životem. A hlavně si procvičily svoje znalosti angličtiny.

Přestože je britské počasí nespolehlivé, zažili jsme pravou mlhu a déšť jen jednou, jinak nám vše vyšlo nádherně. A protože jsme měli štěstí i na pány řidiče a paní průvodkyni, vraceli se všichni domů ze zájezdu se spoustou nádherných zážitků a velmi spokojení.