Sokolské odpoledne odstartovalo v Plzni Mezinárodní folklorní festival

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Sokolské odpoledne odstartovalo v Plzni Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Cioff Plzeň je od roku 1997 místem setkávání milovníků folkloru a lidového umění, kterého se každým rokem účastní kolem dvacítky dospělých i dětských folklorních souborů z celé České republiky a zahraničí. Jednotlivé festivalové pořady probíhají v historickém centru města (scéna “U Branky”, Smetanovy sady), část programu se odehrává i v malebném prostředí obcí a městeček v blízkém okolí Plzně. Cílem festivalu je prezentace tradičního lidového tanečního a hudebního projevu.

Kromě toho jsou už tradičně součástí programu sokolská vystoupení. Letos připadlo Sokolské odpoledne na čtvrtek 6. června. Z blovického Sokola se do programu zapojilo mnoho účinkujících.

Slavnostního nástupu se zúčastnili všichni čtyři naši praporečníci se slavnostními prapory a děvčata a chlapci v lidových krojích. Poté se v programu představily děti se skladbami Kočky, Indiáni a Kuřata, dvě děvčata zacvičila svoje sestavy z moderní gymnastiky bez náčiní, se švihadlem, obručí a kužely. A protože se jedná o folklorní festival, zazpívala naše zpěvačka i tři lidové písně. A aby vystoupení bylo skutečně folklorní, o doprovod k jejímu vystoupení se postarala část skupiny Jiskra 58 ze Sokola Valcha.

Kromě blovických Sokolů vystupovali v rámci Sokolského odpoledne ještě už zmiňovaný soubor lidových písní a tanců Jiskra 58 ze Sokola Valcha, ženy ze Sokola Valcha se svým tanečním vystoupením, šermíři ze Sokola Petřín a skupina cheerleadingu ze Sokola Skvrňany.

Program byl velmi pestrý a zajímavý a diváci zaplnili celé připravené hlediště. Velkou pozornost budila všechna vystoupení i u zahraničních turistů, kteří se nejen zastavili, poseděli, ale hlavně vše vydatně fotili.