Na sádkách se 25.5.2019 konaly dětské rybářské závody

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Na sádkách se konaly dětské rybářské závody

V soboru 25. května 2019 se na blovických sádkách konal další ročník dětských rybářských závodů. Těch se mohou zúčastnit všechny děti, i když nejsou členy rybářského spolku a nemají rybářský lístek. Už od osmi hodin ráno se děti  se svými rodiči usadily na vybraných místech kolem rybníčku na sádkách a začal vlastní závod. Chytalo se na nejrůznější návnady s nejrůznějším náčiním, započítávaly se pouze kapři. Pokud byla ryba vytažená, změřili ji rybáři, zapsali a pak ji zase vypustili do vody. Ve dvanáct hodin byly závody ukončeny.

Délky ryb se sečetly a podle toho bylo pak určeno celkové pořadí. Na 1. místě se umístila s celkovým součtem 887 cm (24 vylovených ryb) Simona Hladíková z Blovic, 2. místo obsadil David Šmůla z Dobřan (461 cm – 12 ryb) a třetí skončila Barbora Šmůlová z Dobřan (308 cm –8 ryb). Všichni vyhodnocení dostali krásné věcné ceny. Další vyhlášenou cenou byl nejdelší ulovený kapr. Za kapříka dlouhého 52 cm vyhrál krásný dort Max Martínek z Chocenic. Všichni další soutěžící si též odnesli krásné hodnotné ceny. Kromě toho dostali  pití a špekáček, který si ke konci závodů mohli opéct.

Počasí bylo krásně letní, komáři nekousali, ceny byly hodnotné, občerstvení zajištěné a tak si všichni zúčastnění užili krásné sobotní dopoledne.

Foto z akce: