Vzpomínkovým aktem u žulových pylonů pomníku Díky, Ameriko! vyvrcholily čtyřdenní plzeňské Slavnosti svobody.

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


V Plzni vyvrcholily oslavy osvobození
V pondělí 6. května 2019 se u památníku Díky, Ameriko konal závěrečný vzpomínkový akt u příležitosti letošních Slavností svobody. V rámci slavnosti promluvilo mnoho významných hostů, včetně primátora Plzně Martina Baxy, velvyslance USA v České republice, poslanců a senátorů, hejtman Plzeňského kraje a zástupce veteránů.
Po celou dobu stáli u památníku čestnou stráž zástupci blovického Sokola. S bratrem Miroslavem Dvořákem z Plzně I tu byli všichni naši kluci v historických krojích – Tomáš Cupl, Václav Cupl, Radek Hrubý a Tomáš Bažant, v dámském historickém kroji Ivana Vránková a skupina dětí v lidových krojích – Tereza Hytková, Kateřina Krečová, Ivana Bystřická a Pavel Hrubý. Vašek s Ivanou dokonce nesli položit k pomníku kytici za spolek Sokol se starostou Plzeňské župy Jiřím Sobotou.
Všichni vydrželi stát během celého pietního aktu ve velké zimě. A byli opravdu ozdobou celé akce. Vždyť si jich všiml i veterán americké armády, který vyzdvihl ve svém projevu právě naše vlajkonoše a krojované děti, že je díky nim na pomník velmi krásný pohled a moc ho těší zájem mladých lidí o tyto akce.