V Plzni se konaly se atletické závody

Sdílet článek na:

FacebookGoogle

V sobotu 27. dubna 2019 se na atletickém stadiónu TJ Sokol Petřín konaly atletické závody žactva, dorostu i dospělých. Tyto závody byly posledním dílem závodů v sokolské všestrannosti. V uplynulých měsících se už závodníci utkali v plavání, sportovní gymnastice a šplhu.

Z Blovic přijelo závodit velké množství dětí ve všech žákovských kategoriích a jedna dorostenka.

Dopoledne se do atletického čtyřboje zapojilo 14 děvčat. Soutěžily s mnoha dalšími závodnicemi v hodu kriketovým míčkem (dorostenecká kategorie měla místo toho vrh koulí), skoku do dálky, sprintu a vytrvalosti. Všechna děvčata bojovala, co síly stačily a podala velmi dobré výkony. Nakonec vyhrála dvě medaile. Třetí místo v kategorii mladších žaček I obsadila Julie Petrová. Kategorii dorostenek vyhrála Lucie Macháčková.

Odpoledne se do bojů o medaile zapojilo 12 chlapců. Disciplíny měli stejné, jen počasí jim tolik nepřálo. Čas od času jejich zápolení zkropil déšť. I zde jsme měli několik medailistů. V kategorii mladších žáků II skončil na třetím místě Pavel Hrubý.  U starších žáků na stupni vítězů stáli hned dva kluci z Blovic – druhý skončil Tomáš Bažant a první místo vybojoval Radek Hrubý.

Protože se nikdo z naší jednoty neúčastnil závodů v gymnastice a na plavání bylo jen několik závodníků, nebojovali jsme letos o umístění v závodech sokolské všestrannosti.

Všem závodníkům děkujeme za jejich výkony i bojovnost.