Branný den v DDM

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Na sobotu  15. září připravily pracovnice DDM spolu s partou nadšených rodičů a příznivců domu dětí novou akci, kterou jsme nazvaly nostalgicky „Branný den“. Tatínkové měli představu své vojny a chtěli dětem přiblížit,  jak to oni vše zvládali a maminky zde zastávaly spíše realizační tým se snahou nejlépe své děti – závodníky před startem a v cíli  zabezpečit. Na startu se sešlo 23 závodníků v kategorii mladší a starší děti a 10 rodičů s dětmi předškoláky. V 9:30 hod. jsme odstartovali v Cecimě první závodníky, kteří vyrazili na 2 km dlouhou trať , na které je čekalo celkem 10 stanovišť – skákání v pytlích, chůze po laně, džběrovky, hod granátem, plížení pod lanem, přenášení míčku v terénu, střílení na cíl, pavoučí síť, skákání přes švihadlo a chůze na chůdách. Všichni závodnícise snažili a na stanovištích ze sebe vydali opravdu všechno. V cíli v Kamensku  Na Polance na všechny čekalo opékání vuřtů, limonáda  výborné koláčky z Pekařství Jílek, které nám vedení pekárny poskytlo sponzorsky na tento závod.a

Po sečtení bodů a časů v jednotlivých kategorií jsme vyhlásili výsledky: v kategorii  předškoláků se  na prvním místě umístil Vašík Rajnoha, druhé místo obsadil František Kučera a třetí skončil Tomáš Horvát.  V kategorii mladších žáků bylo pořadí na prvních třech místech Michal Kavalíř, Filip František Špiler a Lukáš Kavalíř, v nejstarší kategorii obsadila první místo Viktorie Špilerová, druhý skončil Václav Herbolt a třetí Natálie Roučková. Všichni obdrželi věcné ceny, které jsme zakoupili z finančních prostředků, které poskytlo město Blovice z grantu podpory spolků.

Tuto akci jsme plánovali jako první ročník, na kterém jsme chtěli vyzkoušet organizaci závodu a zájem dětí. Myslím si, že se tato akce vydařila a určitě ji budeme chtít příští rok zopakovat jako druhý ročník a rozšíříme nabídku o další branné disciplíny.

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří nás podpořili – Hospodě na Polance, blovickým hasičům, městu Blovice, pekařství Jílek a všem nadšencům, kteří s námi do tohoto projektu šli.

 

Organizátoři závodu Jana Herboltová a Božena Šroubková