14. ročník Západočeské hasičské ligy 2018

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Ahoooj…. zdravíme všechny naše příznivce, fanoušky, soupeře, prostě všechny ty, kteří s námi prožili 14. ročník Západočeské hasičské ligy, který vyvrcholil tento víkend dvojkolem v Božkově. Půlka týdne za námi, a tak se sluší podat reportík, jak to vlastně vše dopadlo.

Únětice 143 b
Žebnice 131 b
Horní Kamenice 130 b

Takto vypadala tabulka před posledním dvoukolem v mužské kategorii. Držíme náskok 12b, máme vše ve svých rukou, ale zároveň jsme si vědomi toho, že v tomto sportu nemá nikdo nic jisté. A to až do posledního odběhnutého týmu. A také máme ještě v mysli čerstvý zážitek z minulého týdne, kdy Mladoňovice s náskokem 16b na druhý Renmotor Jinolice v posledním kole nakonec přišli o titul mistra extraligy. Začínáme přípravu na sobotní závody. Máme rozběháno, připravenou základnu a se startovním číslem 10 jdeme na čáru. Zapojeno, nalito, voda letí dopředu, na béčku se trošku pere Ivan s hadicí, nebo hadice s Ivanem, těžko říct. Každopádně výsledkem je lehké zalehnutí, které krátí Luboše na trojáku. Naštěstí to udržel a ještě trošku dotáhl, takže kluci vepředu mohli stříknout 17:22 (16:89LP), což byl čas, se kterým jsme byli na této dráze spokojeni i vzhledem k tomu, že v sobotu to moc nepadalo. Tento čas se nakonec ukázal být i časem vítězným a my připisujeme 20 bodíku. A jsme zase o kousek blíže. Jenže pak přišla neděle….. Ale o tom až později.

Teď tu máme útok našich žen a ani zde nebylo před dvojkolem nic rozhodnuto. O příčky nejvyšší tak bojovaly týmy Hradce, Úněšova, Únětic, Štěnovického Borku a také holek ze Sloupu, což byl řekněme takový černý kůň soutěže. Naše děvčata tak musela zaběhnout útok, který by jim přinesl co největší bodový zisk. To se jim také povedlo a časem 17:89 si zlepšily osobáček na této dráze, když za super útok obsadili 2. místo. Tím získaly důležitých 12 bodíků do tabulky, která se po sobotě ještě více zamotala.

Takže když to shrneme, sobota nic nerozhodla, je to tedy až na neděli. Do té nám ovšem ještě nějaká ta chvilka trvá, tak si ji v rámci sobotního odpoledne zpestřujeme útokem na 2B. Kdy z hecu stavíme dream team v podobě Jana Boroňová – koš, Lukáš Matýs – náběr, Petr Skala – stroj, Ivan Bystřický – béčka, Šárka Pavlová – troják, Aleš Hraběta – levý proud, Alena Krupová – pravý proud. Po sestavení základny a dvou cvakačkách rozbíháme první útok, vše klaplo a my dokončujeme útok – spokojenost. Natěšenost nám ovšem nedá a jdeme ještě jednou. Tentokrát to strojník nešetřil, parádně se nám to vyvedlo a dokončujeme i druhý útok. A kdo ví, být tam nějací scouti, možná by někteří měnili klubové dresy. Zároveň jsme rádi, že jsme vyhecovali i ostatní týmy a nebyli jsme za blázny jediní.

Po sobotní párty, která se bohužel vzhledem k malé účasti týmu vedla spíše v komornější a poklidnější atmosféře, (i když Alešovo snejks by šel zařadit do kategorie „Neznám bolest) , tu máme neděli. Dnes se tedy rozhodne a úkol, který jsme si dali, je jasný. Hlavně nedopadnout jako Mladoňovice….a co myslíte…. jdeme na poslední útok, útok, kterým můžeme vše rozhodnout. A my bychom mohli slavit vytoužený titul. Start! Spoje OK, voda OK, na béčkách a trojáku vše v pořádku a co se nestane. Gyril na levém proudu nedává proudnici, Petr na stroji ubírá. Gyril opožděně nacvakává a po sestřiku se objevuje čas 20:60 Déjà vu? Každému bylo jasné, že tohle jsme pěkně pokazili. Co to tedy znamená? Znamená to, že matematika je jasná a my budeme mít až do konce závodu pěkně zaťato, jak to vše dopadne. Horní Kamenice, která průběžně nedělní závody vede s časem 17:76, ale ani Žebnice, která jde jako poslední, totiž nesmí skončit na prvním místě. A když kluci ze Zahorčic (ST) profoukávají na 18:91, naše naděje padají k bodu mrazu. Ze stavu klinické smrti nás vrátili kluci z Novosedel, kteří s časem 17:32 sesadili Horní Kamenici na druhé místo. Tak a je to tady, na start jdou jako poslední tým kluci z Žebnice. Útok který rozhodne je tu. Čas, který potřebují zaběhnout, aby vyhráli nedělní kolo a tím i celou ligu, je lepší jak 17:32. Ozývá se výstřel, my se zatajeným dechem, někteří s hlavou sklopenou k zemi, sledujeme útok. …16:94 ozývá se z reproduktorů. Jsme nervózní, jaký že to bude druhý čas???…..“Sedumnááááct….šedesát dva“, ozývá se z reproduktorů a u nás propuká vlna nadšení. MISTŘI!, MISTŘI!, MISTŘI! Znamená to totiž, že jsme s chlupem uhájili náskok a stáváme se mistry Západočeské hasičské ligy v požárním útoku pro rok 2018!!!

Drama ovšem ještě nekončí, na řadu totiž jdou naše ženy. Ty po sobotním kole okupují 3. příčku průběžného pořadí se ztrátou 3 bodů na druhé a 9 bodů na první místo. Zároveň však holkám šlape na paty Štěnovický Borek, který na ně ztrácí 6 bodů. Takže drama jak od Shakespeara. Jak to nakonec vše vlastně dopadne….? Naše děvčata jdou ze všech soupeřek jako první na startovní čáru. Časem 17:83, kterým o 6 setinek vylepšují svůj čas ze soboty, házejí rukavici ostatním soupeřkám. Tu zvedají holky z Hradce a časem 17:19 si více méně pojišťují titul mistryň Západočeské hasičské ligy v kategorii žen. Vzhledem k tomu, že Úněšov s časem 18:50 končí až na 5. místě, znamená to, že naše ženy jsou VÍCEMISTRYNĚ ligy a vylepšují tak loňské umístění, kdy skončily na 3 místě. Gratulujeme, pusinky!!!

Neopomíjíme ale ani naše kluky z béčka, kteří byť tuhle sezónu vzali spíše tréninkově, dokazují, že časy zaběhnout umí. V sobotu to bylo za 19:73 – 9.místo. V neděli za čas 18:89 obsadili dokonce 7. místo, což je pro ně jejich nejlepší umístění v rámci letošního ročníku ZČHL. Celkově tedy s 8 bodovanými koly obsadili v konečném pořadí 17. místo s 35 nasbíranými body a my věříme, že až v zimě potrénují, příští rok potrápí nejeden tým.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem našim přátelům, fanouškům, rodinám a drahým polovičkám, ale také soupeřům, organizátorům soutěží, rozhodčím, prostě všem těm, bez kterých by tento sport nebyl pro nás (a věříme, že i pro vás) tím, čím je! Děkujeme a těšíme se na vás v sezoně 2019! Anebo ještě tento rok 29. 9. na závodech v Nezvěsticích, 13. 10. v Chlumčanech. Nebo 27. 10., kdy sezónu zakončíme na XX. ročníku Memoriálu V. I. Lenina v Širokém Dole.

Hasiči Únětice 1911