Blovičtí Sokolové navštívili Lány

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Ve čtvrtek 6. září 2018 se výprava čtyřiceti tří členů Sokola vypravila na mimořádnou prohlídku zámku Lány. Tyto mimořádné prohlídky byly umožněny prezidentem republiky ke stému výročí založení našeho státu.

První zastávkou před vlastní návštěvou zámku byla sklárna a brusírna Rückel v Nižboru. Zde se vyrábí broušené a olovnaté sklo. Tato exkurze se všem velmi líbila, potěšil i malý dárek, který každý obdržel. Poté následoval oběd v hotelu Praha a odjezd do Lán. O tuto prohlídku byl mimořádný zájem, a tak musela naše výprava skoro hodinu čekat, než na ně došla řada. Průvodkyně nejprve návštěvníky seznámila s nejdůležitějšími místy a exponáty zámku a každý si potom mohl prostory projít samostatně.

Po prohlídce zámku čekalo na naše Sokoly ještě jedno významné místo k návštěvě. Tím místem je hrob našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Tři mladí členové toto místo navštívili v krojích i s vlajkou. Všichni společně potom na hrob položili věnec. Na hrobě to nebyla první připomínka na návštěvníky z různých částí republiky. Byla zde třeba i kytice ze základní školy z Brna.