Národní kolo soutěže “Mladý zahrádkář” 2018 v ŠUMPERKU- velký úspěch Blovic

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


31. ročník celostátní soutěže v Šumperku ve dnech 15. – 17.6.2018

Soutěž „Mladý zahrádkář“ je nejrozsáhlejší a historicky nejstarší vědomostní soutěž pod hlavičkou Českého zahrádkářského svazu. Poprvé byla vyhlášena v roce 1977. Do celostátní soutěže každoročně postupují  mladší  a starší žáci, kteří se stali vítězi  okresních kol.  Středoškoláci soutěží  na  internetových stránkách  zahradkari.cz .  Nejlepší  z nich jsou pozváni  na celostátní soutěž do Šumperka.  Soutěže se zůčastnilo na 100 soutěžících  a doprovod v počtu asi 30 dospělých .
Český zahrádkářský svaz tuto soutěž pořádá ve  spolupráci s Územním sdružením  Českého  zahrádkářského svazu Šumperk a Střední odbornou školou Šumperk pod záštitou ministerstva zemědělství, starosty města Šumperk a hejtmana Olomouckého kraje. Soutěžící  čekal  písemný test, poznávání rostlin a také příjemný  doprovodný  program a hodnotné ceny.

Blovice letos slavily mimořádný úspěch, obsadily první místa ve dvou ze třech soutěžních kategorií.V kategorii mladší žáci A vyhrála Eliška Karpíšková z Blovic a v kategorii starší žáci B vyhrála Anna Skalová, také z Blovic. Velký dík patří paní
učitelce Haně Menclové, která mnoho let soutěžící žáky připravuje.