V Blovicích se konal župní slet

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


V sobotu 26. května 2018 se v areálu blovické sokolovny konal župní slet. Tento slet se konal v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky a XVI. Všesokolského sletu, který proběhne 6. července v Praze.

Do Blovic se v sobotu sjeli cvičenci z Plzně, Valchy, Roudné, Křimic, Třemošné, Horní Břízy, Mýta, Spáleného Poříčí, Koterova, Přeštic, aby se spolu s místními cvičenci představili široké veřejnosti v devíti hromadných skladbách.  Už od časných dopoledních hodin začali na hřišti nácviky a secvičné. Po obědě byl u pomníku Miroslava Tyrše malý vzpomínkový akt spojený s položením věnce. Zúčastnili se ho zástupci cvičenců z jednotlivých skladeb, sokolští funkcionáři i zástupci města.

Poté následoval průvod městem. Do pochodu hrála všem žákovská dechová hudba z lobezské Základní umělecké školy Bedřicha Smetany, průvod zpestřily klatovské mažoretky, slavnostní prapory zúčastněných jednot se svými vlajkonoši v sokolských krojích, děvčata v lidových krojích a samo sebou také všichni cvičenci ve svých dresech.  Po návratu do sokolovny začal program nástupem všech na plochu a vztyčením české a sokolské vlajky na stožáry. Po úvodních projevech a zdravicích došlo na stužkování slavnostních praporů a ocenění zasloužilých aktivních členů Sokola z Blovic i zúčastněných jednot.

A pak už nastalo to, na co se diváci těšili nejvíc – na předvedení hromadných skladeb určených pro XVI. Všesokolský slet. V programu se jich představilo devět z jedenácti.  O úvod se postarala Věrná garda se skladbou Princezna republika, následovaly skladby Noty (předškolní děti), Méďové (rodiče s dětmi), Děti, to je věc! (mladší žactvo), Cirkus (starší žactvo), Siluety (dorostenky a mladší ženy), Ženobraní (ženy), Spolu (muži a ženy) a na závěr skladba pro muže Borci. Celkem se představilo asi 400 cvičenců.

Vše klaplo tak, jak mělo. Dokonce i počasí, které nás koncem týdne dost vystrašilo. Hostům se u nás moc líbilo, chválili nejen organizaci a průběh sletu, ale i zázemí a krásný areál sokolovny. Nás teď čekají ještě slety v Klatovech a Plzn, a pak už se všichni těšíme do Prahy, kde si společně zacvičíme v ještě o mnoho větším počtu. Přijďtě se na nás podívat a podpořit nás, budeme rádi. Děkujeme všem sponzorům a hlavně městu Blovice za pomoc a podporu.

 

 

Napsat komentář