Návštěva partnerského města Triptis

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Návštěva partnerského města Triptis

Od čtvrtka 31. května do neděle 3. června 2018 se zástupci našeho města zúčastnili přátelské návštěvy partnerského města Triptis v německém Durynsku. Tato oficiální návštěva měla kromě jiného jeden důležitý moment. Naši představitelé vedeni starostou Janem Poduškou a místostarostou Michalem Hodkem se chtěli důstojně rozloučit se stávajícím starostou Triptisu panem Bertoldem Steffenem. Protože v Německu mají kandidaturu na post starosty (volí se přímo občany) omezený věkem, nemohl pan Steffen už znovu v jarních volbách kandidovat. A tak po dlouhých 28 letech ve funkci starosty k poslednímu červnu končí.  V této funkci ho vystřídá vítěz voleb pan Peter Orosz. Ten je dlouholetým členem zastupitelstva a předsedou dobrovolných hasičů.

Zleva: Jan Poduška, Peter Orosz, Bertold Steffen

Naši přátelé pro naši delegaci připravili velmi pestrý a zajímavý program.  Ve čtvrtek proběhlo slavnostní uvítání a ubytování. V pátek byl naplánován celodenní výlet do nedalekého starobylého univerzitního města Jena. V rámci prohlídky města, které je spojené s takovými osobnostmi, jakými byli Martin Luther, J. W. Goethe nebo Fridrich Schiller, jsme se podívali i na jenský Tower, který má ve svém téměř nejvyšším patře vyhlídkovou plošinu. A také jsme navštívili místní planetárium se zajímavým programem v češtině.  V sobotu jsme se podívali do údolí nedaleké řeky Saaly, která se krajem klikatí v mnoho kaskádách a je místem hned se sedmi velkými vodními elektrárnami.  Navštívili jsme muzeum jedné z těchto elektráren a projeli se lodí po přehradě. Večer jsme potom absolvovali zajímavou prohlídku kulatého zámečku a kostelíka v místě našeho ubytování. Program byl tak zajímavý a naši hostitelé tak příjemní, že se nám v neděli ani nechtělo rozloučit se.

Příjezd do Triptisu

Jenský Tower

Planetárium Zeiss Jena

Vodní elektrárny v údolí řeky Saaly

Před kostelíkem v místě ubytování – Oberpöllnitz

Odjezd do Blovic

Radnice Triptis v den návštěvy z Blovic

Město Blovice zve na oplátku delegaci z Triptisu k nám na přelomu srpna a září. Pro naše hosty je také připraven zajímavý program a navíc se němečtí přátelé zúčastní slavnostního otevření nové hasičské zbrojnice.

Napsat komentář