Sokolská akademie 2018 proběhla úspěšně

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Úvod akademie samozřejmě patřil nástupu vlajek a krojovaných složek. Letos prvně s vlajkami nastoupil zbrusu nový dorostenecký prapor, který jsme si nechali zhotovit jako repliku právě u příležitosti sletu. Poté zazněla zpívaná sokolská hymna Lví silou v podání Ivanky Bystřické a starosta Sokola Robert Zelenka a starosta města Jan Poduška přivítali přítomné.Po odchodu vlajek začalo vlastní cvičení. Nejprve se představilo cvičení rodičů s dětmi se cvičením s míči, obručemi, akrobacií na koberci. Po nich přišel  Scandall step s vystoupením Maestro. Dívky s touto choreografií budou příští týden stepovat na taneční soutěži Děti fitness v Chebu. První hromadnou skladbu s názvem Děti, to je věc! zacvičili mladší žáci a žákyně s gymnastickými míči a rozkládacími žíněnkami. Zatím pouze ze dvou třetin. Poslední část už je prostorově náročná, a tak si na celou skladbu budou muset diváci počkat do 26. května, kdy bude naše jednota pořádat Župní slet. Na něm se vám představí deset z celkových dvanácti hromadných skladeb za účasti asi 350 cvičenců. Jako další se představila děvčata z večerního cvičení s akrobacií na koberci, následovali je kluci také z večeráku se svými úžasnými přeskoky. Obě vystoupení připravil cvičitel Pavel Šindelář. Posledním číslem první půle bylo cvičení judistů pod vedení pánů Františka Vlčnovského a Jaroslava Kopala.

O přestávce si diváci mohli ve vestibulu prohlédnout výstavku z novinových článků pana Michala Pipty, které vycházely dlouhá léta v Plzeňském deníku. U příležitosti akademie byly také připraveny tři nové velké banery – jeden jako upoutávka a zároveň pozvánka na Staročeské máje, které bude letos  4. a 5. května pořádat naše jednota. Další baner byl připomínkou historie našich sokolských vlajek. Poslední plakát mapoval činnost čestných hostů akademie – manželů Smičkových v blovické jednotě v dobách ČSTV.

Po přestávce jsme začali skutečně velmi sportovně cvičením na hrazdě. Kluci i cvičitelé předvedli dokonalé vystoupení, za které sklidili po právu velký aplaus. Poté následovalo další krásné vystoupení hostů z tanečního oddělení DDM, tentokrát to byla taneční skupina Scandall s vystoupením Zvedáme kotvy. A děvčata se s ním popasovala vskutku perfektně. Druhá sletová skladba pro starší žactvo má název Cirkus. Ta je prostorově opravdu velmi náročná a tak se musela cvičit částečně na pódiu a částečně pod ním. Předposledním číslem byla zumba, která opět alespoň pomyslně roztančila sál a pak už následovala poslední z hromadných skladeb určená pro ženy a muže. Má název Spolu, protože v ní cvičí společně muži a ženy a zároveň cvičenci z Čech a Slovenska. Také z této skladby viděli diváci pouze dvě části. Na další si budou muset počkat do května.

Akademie se opravdu vydařila, i když návštěvnost mohla být větší.  A co nás mrzí nejvíce je, že velká část diváků nevydrží do konce a odchází v průběhu. Vždyť to právě pro diváky připravujeme a pořádáme. Tak snad příště!

Foto z akce: