Běh 17. listopadu oslavil v Blovicích už 5 let trvání

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


V pátek 17. listopadu 2017 se v zámeckém parku u Muzea jižního Plzeňska konal V. ročník Běhu 17. listopadu. Jako vždy se jeho organizace ujali členové TJ Sokol Blovice a konal se pod záštitou blovického muzea. Na tuto událost se vždy dostaví kromě závodníků a jejich doprovodu i zástupci města. Dnes to byli starosta města Jan Poduška a místostarosta Michal Hodek. Za Sokol Blovice to byl jeho starosta Robert Zelenka a za Muzeum jižního Plzeňska ředitelka PhDr. Radka Křížková Červená.
Závody dětských kategorií odstartovaly v 10:00 hodin. Nejprve běželi předškoláci. Ti svoje ocenění dostali hned po doběhnutí. Každý dostal Fidorku jako medaili a sladkosti. Školáci měli tratě dlouhé od 650 metrů do 1700 metrů podle věku. Stejně tak i dorostenky, jejichž běh dopolední program uzavíral. Vyhlášení vítězů těchto kategorií probíhalo po skončení všech běhů se stupni vítězů a medailemi. Díky štědrosti sponzorů se podařilo i letos sehnat velmi hodnotné ceny a vyhlášených mohlo být 5 až 10 v každé kategorii.
Hlavní závod začal ve 13:00 hodin startem kategorie mužů na trati dlouhé 6200 metrů. S dvouminutovým odstupem vyrazily na start ženy. Jejich trať byla poloviční, běžely tedy 3100 metrů. S nimi vyběhli na stejně dlouhou trať i dorostenci. Jak muži, tak ženy byli rozděleni do tří věkových kategorií.
V letošním roce se v nejmladší mužské kategorii nezúčastnil trojnásobný vítěz Pavel Štěpáník, a tak si vítězství odvezl poprvé David Lukáš v čase 22:14 minut. Tím se stal také celkovým vítězem a získal tak i hlavní cenu – divočáka. Mezi ženami v téže kategorii zvítězila Nikola Wimmerová ze Sokola Petřín, její čas byl 12:06 minut. Ani jeden z časů nepřekonal dosavadní rekord z předchozích čtyř ročníků.
Nejmladším účastníkem byl letos Petr Šturm z Plzně (ročník 2015), nejstarším naopak pan Otakar Kučera z Přeštic (ročník 1945), jen o rok mladší byl pan Václav Škarda z Plzně. Pan Otakar Kučera si ve své kategorii muži nad 55 let vyběhl třetí místo.
Všem účastníkům se závod velmi líbil, chválili práci organizátorů, trasy, ceny i zázemí. Jeden z nich se dal dokonce slyšet, že blovický Běh 17. listopadu je jedním z nejlepších závodů tohoto druhu v republice. A to už má váhu a potěší to.
Nejvíce oceněnou rodinou byli opět Šindelářovi z Blovic. Běželi všichni čtyři a získali jednou čtvrté, jednou třetí a dvakrát první místo. Navíc Pavel ani letos nevynechal svou pro diváky velmi atraktivní gymnastickou vložku po průběhu každého kola.
Letos všichni závodníci (kromě předškoláků) obdrželi pamětní medaili a dospělí a dorostenci ještě na památku svoje startovní číslo.
Počasí letošnímu ročníku příliš nepřálo, bylo sychravo a poprchávalo. Možná proto byla účast opět o něco málo nižší než v loňském roce. V dospělých kategoriích zůstal počet běžců stejný, konkrétně 63, v kategoriích dětí byl oproti loňsku počet závodníků nižší, jen 83 místo loňských 97.
I letos si do Blovic přijeli zazávodit běžci z nejrůznějších konců našeho kraje a je jasné, že tento běh zůstává trvale zapsán v povědomí všech, kteří svůj volný čas chtějí trávit aktivně pohybem.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na hladkém a zdárném průběhu celé akce a těšíme se na další ročník tohoto už tradičního podzimního sportovního podniku.

Výsledky:  ODKAZ

Výsledky žáci: ODKAZ

Sponzoři závodu: ODKAZ