Hasiči Blovice pořádali soutěž Mladých hasičů

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Hasiči Blovice pořádali soutěž Mladých hasičů

Dne 14. 10. 2017 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Blovice již 23. ročník soutěže Mladých hasičů. Tentokrát se soutěž konala v areálu Sokola z důvodu výstavby nové zbrojnice. Celkem do Blovic zavítalo 48 hlídek. Každá hlídka byla složena z 5 soutěžících. Pro soutěžící bylo připraveno 7 disciplín – štafeta požárních dvojic, základy topografie, zdravověda, technické prostředky, střelba ze vzduchovky, uzlová štafeta a požární ochrana. Soutěžní družstva byla rozdělena na tři kategorie a to – mladší, starší a přípravka. Na prvním místě v kategorii starší se umístili hasiči Želčany 1, v kategorii mladších se na první pozici umístilo družstvo Žákava 2 a v kategorii přípravka vyhráli malý hasiči z Rožmitálu pod Třemšínem.
Blovičtí hasiči nasadili do soutěže tři hlídky: kategorie starší ve složení: Blovice 1 – Kristýna Vaněčková, Petra Vaněčková, Adriana Břízová, Michaela Žáčková, Anna Šindelářová. Tento tým se umístil na 8. místě. Druhý tým starších Blovice 2 byl ve složení Kryštof Synáč, Jan Palacký, Renata Chounová, Tomáš Fiala, Jindřich Doležal a umístili se na 16. místě.
Soutěžní družstvo mladších ve složení: Vanessa Vaněčková, Natálie Palacká, Lucie Červená, Antonín Bláha a Jindřich Strolený. Těsně před soutěží onemocněl jeden člen, a tak nám SDH Vrčen půjčil Jindru. Tímto jim moc děkujeme. Mladí hasiči se umístili na 16. místě.
Během soutěže byl připraven náš tradiční stánek s občerstvením, kde si mohli soutěžící i návštěvníci pochutnávat na párku v rohlíku či klobásce z dřevěné udírny. Na cenách se jako již tradičně podílely členky našeho sboru, které napekly sladké odměny pro soutěžící. Dále děkujeme dalším sponzorům Gejša kovoobrábění, Městu Blovice a Sokolu Blovice za možnost uspořádat soutěž v jejich areálu. Poděkování za hladký průběh soutěže patří všem rozhodčím, organizátorům, našim mladým reprezentantům a ředitelce DDM Blovice paní Ing. Boženě Šroubkové za poskytnutí zázemí pro soutěžící.

Výsledková listina Blovice STARŠÍ

Výsledková listina Blovice MLADŠÍ

Bc. Andrej Červený
Starosta SH ČMS – SDH Blovice