Štafetový běh Krkonoše – Praha měl blovické zástupce

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


Štafetový běh Krkonoše – Praha měl blovické zástupce

Třetího ročníku štafetového běhu z Obřího dolu v Krkonoších do pražské Troji se letos zúčastnilo 64 tří až sedmičlenných týmů. Oproti loňsku se zájem o tento závod nebývale zvýšil, vloni se zapojilo jen 14 družstev.

Štafetový běh je dlouhý 202 kilometrů a nastoupá se při něm více než 2300 metrů. Závodu se zúčastnilo i 12 závodníků z Blovic a okolí, vytvořili tak dvě družstva– jedno pětičlenné a druhé sedmičlenné. Kvůli zranění jednoho člena týmu bylo třeba narychlo sehnat náhradu. Tou se stala Barbora Falisová ze Slovenska. I když se s ní naši seznámili těsně před startem, stala se velmi platnou členkou týmu a skvěle mezi ostatní do party zapadla.

Start závodu se konal 24. června 2017 od 17:00 hodin. První z blovických týmů – ten sedmičlenný startoval v 17:40, druhé pětičlenné družstvo vyběhlo na trať mezi posledními čtyřmi týmy v 18:50 hodin. Závodníci absolvovali celkem 20 úseků v délce 8 – 12 km, v sedmičlenném týmu na každého připadly 3 úseky, v pětičlennéběžel každý 4 úseky. Mezi nimi jsou běžci přepravováni auty. Bez řidičů neběžců se by se tedy závod nedal uskutečnit.
Těsně před dvanáctou hodinou doběhl do cíle náš pětičlenný tým a chvíli po něm i tým sedmičlenný.
Ten obsadil mezi všemi krásné 27. místo, pětičlenný tým skončil na celkovém pátém místě a jako bonus dokázal vyhrát svoji kategorii. Za tento tým běželi: Karel Bláha, Blanka Šindelářová, Michal Pašek, Karel Prokopec ml. a Karel Prokopec st. Všem se účast v závodě moc líbila a už nyní uvažují o startu i v dalším ročníku.
Touto cestou bychom chtěli poděkovat nejen všem běžcům, ale i členům doprovodu a všem, kteří se na podpoře této výjimečné běžecké akce podíleli, včetně města Blovice.

Diplom_2017_1._misto_