V Cecimě se konal další ročník cyklozávodu

Sdílet článek na:

FacebookGoogle

V Cecimě se konal další ročník cyklozávodu

V sobotu 17. června 2017 se konal už 4. ročník cyklozávodu Rodičové, neseďte, radši se mnou vyjeďte. Tentokrát poprvé ve spolupráci s cyklistickým oddílem SK Inter Blovice. Start byl přesunut do oblasti bike parku u Jiříkovského potoka a trasa byla prodloužena o překážkovou dráhu na loučce u startu. Cyklistický oddíl také zajistil kromě tradičního čaje drobné občerstvení.

Před začátkem soutěže všechny účastníky přivítala ředitelka základní školy Růžena Kohoutová a popřála jim mnoho úspěchů.

Závod byl rozdělen do tří věkových kategorií. Letos se ho zúčastnil rekordní počet závodníků.

Kategorie předškoláků se zúčastnilo 12 jezdců. Jejich trasa vedla Cecimou a během cesty je čekalo splnění tří jednoduchých úkolů. Obě starší kategorie – žáci 1. – 4. ročníků a 5. – 7. ročníků už měly cestu delší a úkoly náročnější. Jejich trasa vedla přes Cecimu do Kamenska na Polanku a zpět. Cestou je čekalo pět úkolů. Ty museli kromě dětí plnit i jejich rodiče. Pokud se nějaký úkol nepodařilo splnit stoprocentně, získávala dvojice trestné body. Za ty se jim v cíli přidávaly trestné vteřiny. Všichni účastníci se závodu zhostili skvěle a o umístění mnohdy rozhodovala jediná vteřinka.

Vítězové byli odměněni dárkovými taškami, každý závodník si odnesl sladkou odměnu. V obou starších kategoriích startovalo celkem 31 dvojic.

Od 13:00 hodin pokračovalo sportovní klání závodem na bike parku. Pro jednotlivé věkové kategorie byly připraveny různě dlouhé a různě obtížné trasy a všichni si při závodu přišli na své.