V lidové škole se konal Den otevřených dveří 2017

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


V lidové škole se konal Den otevřených dveří

V pátek 16. června 2017 se na zahradě lidové školy umění konal Den otevřených dveří. I když se chvílemi zdálo, že se po mnoha krásných a slunečných dnech dá do deště, vše nakonec dobře dopadlo. Jen silný vítr chvílemi zněl v mikrofonech spolu se zpěváky nebo shazoval větve ze stromu do blízkosti účinkujících.

VIDEO 1. část

VIDEO 2. část

Pro diváky bylo připraveno velmi kvalitní odpoledne. Program zahájil Sboreček s kapelou se svým muzikálem „Ať žijí duchové“ pod vedením Kateřiny Falcové. Děti se opravdu vytáhly a předvedly nádherný výkon.

Od 17:00 hodin pak začal hlavní program. Tím posluchače prováděl sbor SemTamTón. Tématem bylo cestování po světě. Jak jinak začít, než ve vlastní zemi. Proto produkci zahájila polka Kolíne, Kolíne. A pak se všichni postupně přesunuli do Latinské Ameriky. Zazněly melodie v podání sboru i tria Kovanda-Fiala-Tupá. Přes kabaretse program vrátil zpátky do Evropy. Jak jinak zakončit program než v naší krásné zemi s našimi lidovkami a písničkami z pohádek. Vybranou pohádkou tentokrát byla původní černobílá Popelka, ve které je spousta nádherných písniček. Nejprve se představily dvě sólistky Popelky a pak děti společně zazpívaly další melodii z téže pohádky. Závěrečnou část tvořila série Lidovek, které si se sborem mohli zazpívat i návštěvníci. Jako perlička bylo připraveno i vystoupení dudáků.  A také vyhodnocení Objevů roku místní hudební školy.

Po krátké přestávce program pokračoval vystoupením rockové kapely hudební školy.

Během celého odpoledne bylo připraveno i skvělé slané, sladké i tekuté občerstvení.