Ukliďme svět, ukliďme Česko – Blovice 2017

Sdílet článek na:

FacebookGoogle


V sobotu 8. dubna vyvrcholila celorepubliková úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017, kterou společně koordinují Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák. Od časného sobotního rána uklízeli dobrovolníci po všech koutech země černé skládky i drobný nepořádek. Bylo nahlášeno přes 2100 úklidových akcí.
Organizátoři akce rozeslali pořadatelům jednotlivých úklidů přes 1000 balíků se zhruba 30 000 páry pracovních rukavic a 70 000 pytli na odpad.
Do úklidů se i letos zapojili lidé z celého spektra společnosti, od ministrů, velvyslanců a starostů až po odsouzené z několika věznic, či lidí bez domova. Mezi organizátory se přihlásilo kromě dvacítky firem na 500 obcí, 400 jednotlivců, přes 300 škol a především 800 zájmových organizací.

V Blovicích se úklidu zúčastnilo přes 20 dobrovolníků včetně skupiny na Dubí.

„Kromě samotného úklidu se pro účastníky akce i letos přichystaná  fotosoutěž o několik fotoaparátů a kameru od firmy Canon a také soutěž pro školy a mládežnické kolektivy. Její výherce v jednotlivých krajích čeká odměna v podobě exkurze na chráněné přírodní lokality a záchranné stanice pro divoká zvířata.


Foto: ►ODKAZ